2018 Sausio 19

Kas yra SEO?

Kas yra SEO?

Perkant svetaines ar pačiam jas darant, ar jau bunant padarius ir bandant pritraukti naujų klientų ar lankytojų į savo svetainę dažnai išlenda šios trys raidės SEO. Kas tai yra ir su kuo valgoma šiame įraše.

SEO - Search Engine Optimisation - tinklalapio optimizavimas paieškos sistemoms ar sistemai.

Tinklalapio optimizavimas paieškos sistemoms retai kada būna greitas ir efektyvus, dažnu atvėju reikia įdėti daug darbo ir beabejo apsišarvuoti kantrybę, nes viskas taip greitai nepasidaro. Tačiau trumpiau tariant SEO tai Jūsų tinklalapio iškelimas į pirmą paieškos sistemos puslapį su tam tikru raktažodžiu.

Tačiau yra dvi medalio pusės, yra mokamos pozicijos ir "nemokamos". Štai Jums pavizdys:

Paid - mokama, organic - organinė arba kaip dauguma mėgsta sakyti "nemokama".

Mokama reklama kaip matote yra pačiame viršuje, ir visuomet ten bus, taip pat ją matote šone. Mokama reklama tai šiuo atvėju Google mokate už kiekvieną paspaudimą ant Jūsų tinklalapio. Kas gale mėnėsio gali išeiti tikrai nemaža suma. Tačiau Jūs esate užtikrintas kad už tam tikrą biudžetą esate viršuje ir iš ten neiškrisite ar nedingsite (nebent pasibaigs biudžetas).

Organinė - tai pagal tam tikrus raktinius žodžius, puslapio turinį, krovimo greitį ir daugelio kitų aspektų išrikiuoti tinklalapiai kurie atitinka Jūsų užklausą įrašytą į Google paieškos lauką. Šioje vietoje ir atsiranda SEO. Yra daug įmonių kurios tuo užsiema ir bando iškelti Jūsų tinklalapį pagal tam tikrus raktinius žodžius (dažniausiai tai būna populiariausi raktiniai žodžiai Jūsų rinkoje, arba Jūsų raktinių žodžių pateiktas sąrašas) į pirmas pozicijas, kuo aukščiau Jūs būsite, tuo daugiau lankytojų turėsite. Taip pat koks yra pliusas šioje vietoje kad Jūs niekam nemokate už kiekvieną paspaudimą, dažnai mokėsite menesinį mokestį už tinklalapio išlaikymą tame top 10 arba top 5 ar top 3. Čia jau priklauso kaip susitarsite su įmonę kuri Jums atlikinės SEO.

Jeigu organinė yra "nemokama" už ką gi aš turiu mokėti?

Dažnas žmogus galvoja, juk Google'ui mokėt nereikia už tai kad esu pirmam puslapyje, nereikia mokėti už paspaudimus, kodėl aš turėčiau kažkam mokėti jeigu jie patys niekam nemoka?. Tačiau čia turėčiau Jus sustabdyti, visu pirma labai daug niuansų yra tam, kad Jūsų tinklalapis atitiktų paieškos sistemos kriterijus ir būtų reitinguojamas labai aukštai. Taip pat reikia stebėti tendencijas ir žaibiškai susitvarkyti esamą tinklalapį kad nenukristumėt žemiau. Žodžiu visi visiems moka ir visi konkuruoja, o kaip žinia norint konkuruoti su tuščiomis kišenėmis nelabai gausis.

Todėl čia SEO specialistai ir dirba, seka paieškos sistemos algoritmų atnaujninimus, stebi kas kenkia pozicijoms kas padeda. Taip pat pats pirmas ir didžiausias darbas būna sutvarkyti pačią svetainę taip jog ji atitiktų tuos reikalavimus, nes dažnas tinklalapių kūrėjas neturi tokios užduoties kaip paruošti tinklalapį paieškos sistemoms. Ko pasekoje SEO specialistai dažnai turi daug darbo ir vargo sutvarkant šią vietą.

Nereikia kaltinti ir tinklalapių kūrėjų, nes niekas tokios paslaugos pradžioje neužsako ir niekas nežino darys klientas SEO ir ne.

Nenoriu mokėti už SEO ar galiu tai daryti pats?

Atsakymas: Taip galite. Tačiau čia reikia aukoti savo laiką, gilintis į paieškos sistemos subtilybes, kaip prisitaikyti prie jos, kokie raktažodžiai populiariausi, ką daryti kad būti pirmam top'e. Imame vėl minėtą Google, ši paieškos sistema duoda daug įrankių tam jog pagerintumėte savo tinklalapį, pritaikytumėte jį ir t.t.

Tačiau tam jog galėtumėte pritaikyti tinklalapį paieškos sistemoms pirma Jums reikės programuotojo pagalbos (jeigu neesate programuotojas) arba gilintis į programavimą ir pačiam bandyti atlikinėti tam tikrus veiksmus kas vėl gi yra - laikas. Tie žmonės kurie turi daug laisvo laiko gali bandyti daryti SEO patys. Tačiau tie kurie neturi daug laiko ir dirba kitose srityse patarčiau samdytis įmones ir patikėti darbą profesionalams.

Darnat SEO pačiam yra tikimybė jog gausite pvz iš Google ban'ą būsite ištremti į kokias top 100 pozicijas, nes tiesiog per nežinojimą perspausite, perdaug pridarysite netinkamų veiksmų. Ko pasekoje nebegalėsite iškilti su savo tinklalapiu į norimas pozicijas nes jis bus užblokuotas, užbanintas ar kaip norite tai vadinti.

Ieškau kas daro SEO kaip išsirinkti?

Ieškantiems įmonės kuri daro SEO patarčiau vieną, iškarto nepulti pasirašinėti sutarčių, pasiskaityti komentarus apie Jūsų pasirinktas įmones, pasiklausti žmonių/kolegų nuomonės, gal jie yra susidūrę ar žino kas tikrai gerai daro SEO ir tik tada pasirašinėti sutartis ir bandyti bendradarbiauti. Būna atvėju kad ir įmonės sudegina domenus/svetaines nes "stebuklingu" būdu labai greitai atsirandate top 5 ar top 3, bet taip pat greitai ir iškrentat, bet ne ten kur buvot o į gilų paieškos sistemos dugną kur niekas tikrai Jūsų neras. Kaip ir minėjau SEO yra ilgas procesas ir darbas vyksta nuolat, nes išsilaikyti yra ganėtinai sunku pirmam puslapyje, o iškristi iš jo labai lengva.

Video paaiškinama šiek tiek detaliau kaip išsirinkti seo specialistą, kur yra naturalios paieškos (organinės) vietos kur yra mokamos reklamos vietos.

www.menoti.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje