2016 Rugjpūčio 10

Noriu svetainės, nuo ko pradėti?

Noriu svetainės, nuo ko pradėti?

Blogą pradedame įrašu pagelbsenčiu žmonėms kurie nori susikruti svetainę savo verslui. Tačiau ką rašyti įmonėms, kad gautumėte bent jau preliminarią kainą, terminą? Straipsnis skirtas tiems kurie neturi patirties ir užsakinėja svetainės kūrimą pirmą kartą.

1.Pagrindiniai klausimai kuriuos turite parašyti pirmame laiške

Kiekviena įmonė kuri kuria svetaines nori žinoti informacija apie būsimą svetainę. Todėl parašyti vieno sąkinio laišką "man reikia svetainės" neužteks. Štai čia ir pateiksime keletą užuomenų ir pagrindinių klausimų, kuriuos gautumėte iš svetainių kūrėjo.

 1. Kokios Jums reikia svetainės? Reprezentacinės ar el.parduotuvės? Įmonė gavusi užklausą iš Jūsų, tikrai iš įmonės rekvizitų,adreso ar pašto dežutės adreso, nesupras kokio pobudžio norite susikurti svetainę. Turite pabrėžti svetainės tipą.
 2. Kokios preliminariai skiltys svetainėje bus? Vėl gi, iš kavos tirščių pasakyti tikslesnę kainą arba terminą labai sunku. Todėl reikėtų žinoti kokios bent jau pradžiai numatomos svetainėje skiltys ir kas jose bus. Pvz.: "Naujienų skiltis, norime rašyti naujienas apie mūsų sferą, kontaktų skiltis, norime žemėlapio ir kad matytusi mūsų visos parduotuvės" . Jeigu yra dar kažkas būtinai paminėkite, nes nekiekvienas iš mūsų standartines funkcijas supranta kitaip. Vieni sakys, kad tai turi būt įtraukta į standartą, kiti ne. Tam, kad nekiltų konfliktų, paminėkite, net ir Jums atrodančius savaime suprantamus dalykus.
 3. Jeigu turite logotipą būtinai jį prisekite laiške, jeigu neturite pateikite įmonės būsimas spalvas. Pvz.: mėlyna ir balta. Taip dizaineriai žinos bent jau spalvų gamą kurios norite ir tikitės. Jeigu logotipą vis dėl to turite, palengvinsite dizaino darbus taip pat.
 4. Jeigu turite nusistatę biudžetą tinklalapiui, vertėtų jį paminėti. Daugelis žmonių nemėgsta sakyti lubų kiek gali skirti savo svetainės kurimui. Tačiau parašius kiek žadate investuoti, sutaupysite tiek savo tiek svetainės kūrėjo laiką. Kadangi tikrai atsiras žmonių kurie nedirbs už panašias sumas tai jie tiesiog praleis Jūsų laišką arba maloniai atrašys, kad už tokią sumą nedirbame. Tačiau tai Jūsų pasirinkimas sakyti lubas ar ne.

2.Tolimesniam bendravimui galėtumėte pateikti klausimus jau svetainių kūrėjui

 1. Ar kuriate svetaines su pirktiniais dizainais iš interneto? Ar dirbate su unikaliais? Trumpai paaiškinsim:
  Unikalus dizainas - tai dizainerio pieštas dizainas būtent Jums, niekur neplatinamas, niekur neparduodamas.
  Pirktas iš interneto - tai dizainas kurį gali įsigyti visi norintys sumokėją tam tikrą sumą pinigų. Pvz iš šio tinklalapio: http://www.templatemonster.com . Ar norite būti kaip visi ar norite būti bent šiek tiek išskirtiniai Jums spręsti. Bet klausimą vistiek vertėtų užduoti.
 2. Ar dizainas bus responsive? Taip - tai dabar tikrai reikalingas dalykas, dizainas prisitaikantis tiek prie planšetės tiek prie mob.įrenginio dydžio. Toks dizainas pravartus norint pasikelti google pozicijose, taip pat pravartus tiems kurie nori pateikti savo tinklalapio informacija gražiai prisitaikius prie ekrano. Dabar ypač reikalingi responsive dizainai dėl to kad dauguma žmonių naršo telefone, todėl išvaizda, patogumas tinklalapio telefone ar planšetėje yra labai svarbus dalykas, galintis įtakoti kliento skambutį Jums ar pirkimą internetu.
 3. Ar su Jūsų turinio valdymo sistema galėsiu laisvai redaguotis norimą informaciją pats? Dažnu atvėju šis klausimas užduodamas. Tačiau jis turėtų būti esminis jeigu samdote papildomą žmogų administruoti Jūsų svetainę ar žadat administruoti patys (aktyviai). Kadangi svetainės kūrėjai už Jus informacijos nedelios visą laiką (na nebent už administravimo mokestį) tad reikėtų žiūrėti, ar bus patogu administruoti svetainę, net ir nelabai patyrusiam asmeniui.

3.Dažniausios klientų klaidos

 1. Girdėjote iš pažystamų, kad galima susikurti svetainę už 50-100€. Tačiau už tokią sumą galite tik išsinuomoti svetainę. Gavę atsakymą iš svetainių kūrėjų ir pamatė jog kaina yra žymiai didesnė negu Jūsų minima suma, neverta atrašyti laiško kokie visi yra užsikėlę kainas ir dar rasit pigiau. Jeigu netiko kaina tiesiog neatrašykite ir laukite iš kitų pasiūlymų kurie gal būt atitiks Jūsų lūkeščius, kainą, terminus.
 2. Nedirbote nei su viena turinio valdymo sistema, bet pažystamas sakė, kad pvz WordPress yra labai gera ir reikėtų kurtis svetainę ant jos. Tačiau taip manyti ir būti nusistačiusiam klaidinga. Kadangi kiekvienas kurėjas yra nusistatęs su kokiom turinio valdymo sistemom dirba ir būtent su jom gali pasiūlyti geriausius sprendimus Jums. Tad įsisprausti į kampą ar ieškoti būtent kas dirba su kažkokia sistema būtų nelabai gerai, nes patys su ja nedirbot, nežinot nei valdymo principų nei patogumo ir ar išvis ji Jums tiks. Geriau paklausti kuom įmonės siūloma sistema yra geresnė negu Jūsų draugo/pažystamo mineta WordPress.
 3. Pati dažniausia klientų klaida yra jog numetamas koks nors tinklalapis pvz autogidas.lt ir parašoma: noriu tokios svetainės, kiek kainuotų? per kiek laiko padarysit? Man reikia skubiai. Šioje situacijoje negausite nei kainos, nei termino, o dažnu atvėju turbūt, net ir atsakymo į savo laišką. Reikėtų konkretizuoti klausimus į tokius kuriuos aprašėme šio straipsnio viršuje.

Pabaigai

Pabaigai norėčiau pabrėžti jog ties svetainės kūrimu turi dirbti abi šalys. Tiek kurėjai tiek klientai. Klientai dažnai nesugeba pateikti pilnai informacijos apie svetainę, kas yra labai blogai. Tad patarimas Jums būsimi klientai: Padirbėkite ties informacija, susirinkite iš kur galite kuo daugiau informacijos ir tik tuomet ieškokite kas gali padaryti svetainę, taip gausite ne tik tiksliausią kainą ar terminą bet ir greitesnį aptarnavimą ir aišku mažiau ginčų kils ateityje. Turite klausimų? Prašom kreiptis į info@menoti.lt bandysim padėt!

www.menoti.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje