2018 Sausio 31

Unikalus dizainas kodel?

Unikalus dizainas kodel?

Kada verta rinktis unikalų dizainerio pieštą dizainą, o kada pigų šabloną arba išvis nemokamą šabloną ? Kas yra unikalus dizainas? Į šiuos klausimus atsakysiu šiame įraše.

Pradžiai: Kas yra unikalus dizainas?

Visu pirma dizainas tai yra tinklalapio išvaizda, užėjote į tinklalapį ir matote jo dizainą, išdėstymą, spalvas, bannerius, tai yra dizainas. Dizainas būna kelių tipų: Nemokamas, pigus, unikalus. Šioje skiltyje rašysiu apie unikalų dizainą. Unikalus dizainas yra brangiausia opcija iš mano paminėtų. Kodėl? todėl kad jį paišo dizaineriai būtent Jums ir pagal Jūsų poreikius. Tai reiškia jog tokio dizaino daugiau niekur nerasit, jo neįmanoa bus įsigyti antrą kartą, dizainas bus paišomas būtent Jums ir pagal Jus. Todėl unikalus dizainas dažnai kainuoja tikrai nemažus pinigus, nes jis paišomas ne vieną dieną, paišomas jis dažniausiai tol kol įtinka ir patinka klientui. Šį pasirinkimą turėtų rinktis tie kurie tikisi gauti grąžos iš tinklalapio arba nori atrodyti geriau negu konkurentai, taip pat tie kurie turi įsivaizdavimą kaip svetainė turi atrodyti ir nori padaryti tokią svetainę kokią įsivaizduoja. Jeigu tinklalapio Jums reikia vien dėl to kad visi kiti turi ir iš jo nieko nesitikite manau unikalaus dizaino Jums tikrai nereikia :).

Pigus dizainas arba mokamas šablonas

Pigus dizainas tai reiškia, arba susiradote dizainerį kuris ieško praktikos ir supaišė Jums dizainą praktiškai nemokamai. Arba nusipirkote dizainą iš tokių svetainių kaip themesforest.com kur įsigyti dizainą už 50€ gali kiekvienas. Dizainas yra pigus todėl kad ne tik Jūs jį galite naudoti už tą 50€ bet kiekvienas kuriam tas dizainas tiko ir patiko, parduodamos dizaino kopijos neskaičiuojama. Tad tokie dizainai vadinami mokamais šablonais. Mokamais šablonais vadinama todėl kad kaip ir minėjau įsigyti jį gali betkas, todėl visas dizaino unikalumas dingsta, nes daug svetainių gali naudoti tą patį dizainą. Tokį variantą gali rinktis jau minėti žmonės kurie turi interneto svetainė tik tam kad turėti. Taip pat tie kurie nenori daug investuoti, bet nori būti šiek tiek unikalesni ir moderniškesni. Mat tokie šablonai visgi paišomi pagal naujausias tendencijas ir taikoma į masę žmonių kad tiktų ne vienam o daugumai, su šablonu dažnai prigrūdama daug modulių kas dažnokai sulėtina svetainės darbą, bet čia jau atskira tema ir apie tai galima bus parašyti veliau.

Nemokamas dizainas

Čia yra papraščiausias variantas kuris tinka jau minėtiems asmenims kuriems svetainė tik tam kad turėt, taip pat tiems kurie nori susikurti tinklalapį patys ir neinvestuoti nė cento į svetainė. Ši opcija iš paminėtų yra blogiausias variantas nes:

  • Nemokamas dizainas dažniausiai daromas mokymosi tikslais ir padalinamas internete, ko pasekoje tikrai jis nėra kokybiškas ar profesionalus (nebent išimtiniais atvėjais kai kurėjai padaro keletą dizainų tam jog pasireklamuotų o poto pardavinėja kitus dizainus už pinigus)
  • Nemokamą dizainą gali atsisiųsti kiekvienas, todėl tinklalapių su tokia pačia išvaizda kaip Jūsų gali būti keliasdešimt ar net šimtai, ar tikrai to norite?
  • Dizainas daromas masei žmonių, todėl pasirenkama viena sritis ir vėl prikemšama modulių kurie tiktų ne konkrečiai žmogui o žmonių masei, kad tą dizainą galima būtų pritaikyti kuo įvairiau, vėl gi atsižvelgiame į tinklalapio greičius ar Jums reikia lėto tinklalapio? Ar Jums reikia dešimt modulių iš kurių naudosite tik du ar tris (čia tik pvz)?
  • Nemokamas dizainas ir su juo įrašyti moduliai gali būti nesaugūs ir tai gali būti viena iš priežaščių kodėl Jūsų tinklalapį galima būtų nulaužti lengviau.

Pagrindinis skirtumas tarp visų tryjų pasirinkimų

Pagrindinis skirtumas yra tas jog:

  • Unikalus dizainas - visuomet bus toks kokio Jūs norite, tai reiškia jog nereikės nieko išimti ar pridėti, nes dizainas supaišytas bus pagal Jus ir Jūsų sritį ir poreikius.
  • Pigus šablonas - Pigus šablonas turės galbūt opcijų išjungti vieną ar kitą bloką bet išjungę kelis blokelius pamatysite kad dizainas jau nebe tas. Įdėja savų nuotraukų gali būt jog pastebėsite kad dizaino spalvos ar visas dizainas jau netinka Jums pagal Jūsų turimą informaciją, tad teks ieškotis naujo arba prašyti programuotojų kad pataisytų pagal Jums. (papildomi kąštai).
  • Nemokamas dizainas - Dažniausiai neturi daug opcijų, valdymo galimybių, tas pats kas su pigiu šablonu, norint prisitaikyti sau vis tiek reikės daug padirbėti programuotojui ar dizaineriui kad tas dizainas tiktų Jums. Ta pati problema su blokeliais ar informacija.

Reziume

Kaip ir kiekvienoje pastraipoje minėjau, neturite lėšų tinklalalpiui ar nenorite daug investuoti, galite rinktis pigų arba nemokama dizainą, bet tuomet reikės investuoti savo laiko. Norite kažko konkretaus, išskirtinio, unikalaus - renkatės unikalų dizainą, taip pat renkatės unikalų dizainą jeigu turite el.parduotuvę arba svetainę kuri pardavinėją kažkokią paslaugą, nes tinklalapis turi atrodyti patikimai, su geru išdėstymu ir daug kitų svarbių aspektų.

www.menoti.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje