2023 Gruodžio 24

WordPress svetainė - lėtai veikia. Blogi sprendimai.

WordPress svetainė - lėtai veikia. Blogi sprendimai.

Praeitame blogo įraše rašėme apie svetainų kūrimo kainos skirtumus. Jame jau yra atsakymų kodėl Jūsų WordPress svetainė yra lėta.

WordPress šabloninis dizainas

Dažnu atvėju kai kuriamos svetainės su šabloniniais dizainais, su jais kartu atkeliauja ir krūva modulių. Nesvarbu ar jie Jūsų sričiai ar Jūsų svetainei reikalingi ar ne, jie atkeliauja. Dažnai jie ir veikia kartu su svetaine nors jų funkcionalumo Jums visiškai nereikia. Dizainas prigrūstas nereikalingais blokeliais, tekstais kuriuos reikia arba išimti arba pritaikyti prie Jūsų nišos. Pigu, bet ar verta? 

WordPress moduliai

Moduliai iš savęs nėra blogai, tačiau daug modulių vienu metu gali turėti didelę įtaką svetainės krovimui. Juolabiau kai jie nesaveikauja vienas su kitu ir kliudo vienas kitam. Turėjome klientų kurių svetainėse buvo 40-50 modulių. Ar jie visi reikalingi? Ne. Dažnu atvėju vienas modulis bando užslėpti kito modulio trūkumus. Ir gaunasi taip jog turite krūva modulių, kažkokį funkcionalumą kurio maždaug tikėjotės, bet lėta svetainę. 

Page Builderiai, galėsite keisti struktūra patys!

Ar tekę girdėti tokią frazę? Mums tekę iš klientų girdėti kaip jiems yra pripasakojama kaip jie galės viską valdyti stumdyti blokelius, strutūra ir bus viskas greita, gražu, faina. Tačiau kokie 95proc. klientų, net nenori keisti tinklalapio struktūros, jiems to nereikia. Tačiau šie moduliai dažnai sulėtina labai stirpiai svetainę. Kadangi svetainė būna pastatyta ant tų modulių, juos pašalinti ir atstatyti svetainės turinį/išvaizdą į pradinę padėti gali užtrukti ilgai, nepigiai ir vistiek turėsite ne tokį gerą variantą kokį galėjote turėti kurdamiesi svetainę pas tikrus programuotojus, o ne instaliuotojus.

Kešavimo moduliai

"Lėtai veikia svetainė? greitai galime ją sutvarkyti, parašykite mums" - Gavote tokį pasiūlymą ? Dažnu atvėju jis reiškia jog Jums instaliuos kešavimo modulį. Kuris generuos HTML failus iš Jūsų svetainės turinio ir atvaizduos ne tiesiai iš duomenų bazės, bet iš tų sugeneruotų failų. Taip pat problema administravimo srityje neišsispręs, kraus vistiek lėtai. Būna ir tokių atvėju kai Jūs turinį pakeičiate administravime, bet svetainėje jo nerodo. Tokiu atvėju modulis veikia netinkamai ir reikia įsikišti programuotojui arba ieškoti modulio funkcionalumo administravime ir papildomai valyti talpyklas. Ar tikrai verta turėti pigią, lėta svetainę ? Ar Jūsų laikas nėra brangesnis ? 

Sprendimo būdai

Jeigu Jūsų svetainė veikia lėtai ir atitinka viršuje išvardintus punktus galimi sprendimo būdai: 

  • Modulių peržiūra, nereikalingų šąlinimas;
  • Duomenų bazės peržiūra, optimizavimas;
  • Tam tikrų reikalingų modulių šąlinimas jeigu jų veikimas įtakoja greitį, perrašymas funkcijų kurias tie moduliai suteikė;
  • Nereikalingo funkcionalumo atsisakymas jeigu matoma jog jis tikrai nėra reikalingas.

Dažnai pigiau ir efektyviau yra sukurti naują svetainę su klientui reikalingomis funkcijomis. Bet kartais klientas nenori mokėti, nes pirko svetainę nesenai, investuoja į esamos svetainės optimizavimo darbus. Tačiau ilgainiui vistiek tenka persikurti svetainę. Beabejonės yra atvėjų kuomet galima sutvarkyti esamą svetainę, pagerinti jos krovimo laiką. Tačiau dauguma atvėju rodo priešingai, jog svetainė yra padaryta taip jog jos jau neapsimoka gaivinti. 

www.menoti.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje