2024 Gruodžio 26

Kaip sukurti internetine parduotuve?

Kaip sukurti internetine parduotuve?

Yra daug būdų kaip susikurti internetinę parduotuvę pačiam arba samdyti profesionalus. Pliusai ir minusai, šiame straipsnyje. 

Internetinės parduotuvės kūrimas - platformos

Yra tokios platformos kaip shopify, wix, hostinger svetainių kūrimo įrankis ar kitos platformos kurių čia nepaminėjome. Šios platformos leidžia pačiam vartotojui be programavimo ar dizaino žinių bagažo susikurti sau elektroninę parduotuvę ar internetinę svetainę. 

Pliusai: 

  • Nereikia programavimo ar dizaino žinių;
  • Užtenka užsiregistruoti išsirinkti iš esamų šablonų;
  • Dažnu atvėju jau yra tam tikros integracijos su kurjeriais ir mokėjimo atsiskaitymais; 
  • Greitis - svetainę galite susikurti per dieną ar kelias valandas. 
  • Mažesnės pradinės išlaidos. Mokamas menesinis mokestis. 
  • Nereikia rūpintis, domenu, serveriais ar jų priežiūra. Jums rūpi tik turinys. 

Minusai:

  • Ribotas šablonų pasirinkimas, ribota dizainų struktūra. 
  • Įjungtos ne visos funkcijos kurių norite, reikia mokėti papildomai kad jas įsijungti. 
  • Kaina - pradžioje mokate mažiau, tačiau pasiskaičiavus metines išlaidas ir galimas išlaidas kai Jums reikės speficinių funkcijų tai gali sudaryti nemažą kainą ateityje ar ilgalaikėje perspektyvoje. 
  • Ribotos techninės galimybės - nėra galimybės valdyti visų funkcijų kurių norite. Taip pat neturite prieigos prie svetainės kodo ar duomenų bazės kas leistų turėti pilną prieigą. Taip pat esate apriboti funkcionalumu kurį siūlo tos platformos. Nuo turinio iki šablono blokelių išdėstymo pagal Juos. 
  • SEO - gali būti sudetinga išsikelti į pirmas pozicijas su platformom neturint pilnos prieigos prie svetainės kodo ar serverio. 

Ką rinktis kurti pačiam ar samdyti profesionalą? 

Kaip matote vieni pliusai dengia vienus minusus ir atvirkščiai. Kažkam pliusas gali virsti minusu taip pat minusas į pliusą. Bet esmės bendrai tai nekeičia. Norint greito starto ir turint mažą biudžetą, pasibandymui tikrai galima susikurti wix ar shopify platformoje svetainę ir ją bandyti reklamuoti, parduoti paslaugą ar daiktą.

Mūsų praktika rodo jog žmonės susikurę būtent elektroninę parduotuvę tuose platformose, plečiantis ir norint automatizuoti savo verslus pereina iš šių sistemų į savo svetaines. T.y. ieško kas sukurs jiems parduotuvę pagal jų poreikius. Taip yra ir tokių atvėjų kai žmonės lieka ilgai svetainių kūrimo platformose, bet dažniausiai lieka tie, kurie neplėtoja savo verslo, turi mažas parduotuves ir neautomatizuoja darbų. Iš esmės tai gali būti kaip tramplynas internetiniam versle pasibandyti, pačiupinėti, o augant pereiti į automatizuotą Jūsų poreikius atitinkančią parduotuvę. 

Tačiau jeigu žiūrime į ilgąją perspektyvą ne vienerius metus, mažesni kąštai ir tai ko norite ir kaip norite kad būtų padaryta, geriau yra rinktis profesionalų pagalbą ir svetainės kūrimo paslaugą. Ko pasekoje gausite ir web dizaino paslaugą ar programavimo. Taip pat funkcionalumo kurio Jums reikia - kuris nėra sukurtas masėms. Ką tai reiškia? Jog galima automatizuoti tam tikras vietas kurios automatizuojasi Jūsų versle. Taupome Jūsų brangų laiką. Patogus valdymas leis Jums noriai prisėsti prie svetainės darbų, greitis, patogumas tai savybės kurios leidžia nesinervuoti, greitai ir efektyviai dirbti su svetaine. 

Kada geriausia pačiam susikurti internetinę parduotuvę? 

  • Jeigu Jūsų svetainė yra ne pelno siekianti, o labiau norite sulaukti paramos ir už tai duodate kažką mainais žmonėms. 
  • Jeigu svetainė yra vienos, dviejų prekių, galbūt penkių prekių. Atsiperkamumas nežinomas arba labai mažas. 
  • Jau paminėtas tačiau ne ką svarbesnis dalykas piniginė - jeigu startui neturite pinigų. 
  • Pasibandymui - jeigu tikslas yra tik pasibandyti dar patys nežinote nei tikslų nei apimčių tačiau norite pasibandyti el.prekybą.

www.menoti.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje