2018 Vasario 04

Noriu susikurti tinklalapį, kokią sistemą pasirinkti?

Noriu susikurti tinklalapį, kokią sistemą pasirinkti?

Sveiki, šį kartą pakalbėkime apie tai, kas yra turinio valdymo sistema ir kaip ją išsirinkti? Taigi, pirmiausia kreipiames į tuos, kurie ieško įmonių ar laisvai samdomų darbuotojų (freelancerių), galinčių sukurti tinklalapį.
Iš pradžių reikėtų aptarti, kas yra toji turinio valdymo sistema (toliau TVS). Tai sistema, kuri suteikia galimybę lengviau tvarkyti informaciją ir kuri yra visos svetainės pamatas. Tam, kad nereikėtų samdyti žmogaus, gebančio programuoti, kaskart norint svetainėje patalpinti naujos informacijos. Ko gero jau aišku, kad TVS – tai būdas savarankiškai, be programuotojo pagalbos įkelti, redaguoti, trinti informaciją.

Kokią sistemą pasirinkti?

Dažnai nutinka taip, kad atėjus į kalbėtis dėl tinklalapio, žmonės nurodo, jog yra šį tą girdėję ar skaitę apie TVS, pavyzdžiui, apie WordPress (Lietuvoje, beje, labai populiari). Pokalbio metu dažnai klausiama: su kokia sistema Jūs dirbate? Ar galite sukurti svetainę su WordPress'u? Arba klausiama: kodėl dirbate su WordPress'u? Girdėjom, kad ji nesaugi. Ar galima pasirinkti kitą alternatyvą?

Atsakymas, tokiu atveju, galėtų būti labai paprastas. Įmonės paprastai yra nusistačiusios (bent kiek yra tekę susidurti dirbant) su kokiomis TVS dirbama ir jas analizuoja, kuria naujas funkcijas ir panašiai. Taigi, vienareikšmiškai teigti, kad nesinaudoti WordPress'u yra blogai – negalima. Todėl teisingiau būtų, jei užsakovas užduotų kiek kitokius klausimus (jeigu jis nėra susiduręs su tinklalapiais ir nežino nė vienos sistemos):

  • Ar užtikrinsite svetainės saugumą?
  • Ar tikrai galėsime valdyti tinklalapį be programuotojo pagalbos?
  • Ar galime pamatyti Jūsų naudojamos sistemos DEMO versiją? Dažniausiai DEMO versija nėra pajėgi atskleisti visų sistemos galimybių. Reikiamas funkcijas vėliau pridės svetainę kurianti įmonė ar freelanceris, bet susipažinti su valdymo specifika visada naudinga, tiesa?

Klientui, ir be abejo svetaines kuriančiai įmonei, turėtų rūpėti sklandus svetainės veikimas, nesudėtingas jos valdymas, būtinybė išvengti klaidų. Taigi, kyla toks klausimas: Ar tikrai užsakovui, kuris neturi darbo su tinklalapiais patirties, verta iš anksto nusistatyti, kokią TVS naudoti? Nors apie tai, kuri sistema yra tinkamiausia naudoti, nuomonę susidaryti pavyko tik iš nuogirdų? Tad, kaip ir buvo minėta anksčiau, tokiam užsakovui daugiau dėmesio reikėtų skirti kalbant apie saugumą, valdymą, juk įmonė / freelanceris, dirbantis su tomis sistemomis, tikrai žino, ką daro ir kokios yra konkrečios TVS galimybės.

Ką gi, tiek patarimų tiems, kurie galbūt galvoja, kad duodami užduotį tinklalapių kūrėjui – sukurti tinklalapį konkrečiai nurodyta sistema – tikrai gaus kokybišką produktą, tikrai nėra tiesa. Geriausia – leisti pateikti pasiūlymą, išklausyti, kokio rezultato galima tikėtis, su kokia sistema dirbama, kodėl ir t.t. Tik tokiu būdu išsirinksite paslaugos teikėją, kuris gali pasiūlyti išties lūkesčius atitinkantį variantą (bet nebūtinai atitinkantį išankstinį nusistatymą).

www.menoti.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje