2024 Gegužės 27
Prestashop ar OpenCart? Kurią elektroninės parduotuvės sistemą pasirinkti.
Žmogus galvojantis pradėti verslą internetu dažnu atvėju susiduria su problema jog nežino kokią sistemą pasirinkti, kokį gamintoją (brand'ą) pasirinkti elektroninės parduotuvės kūrimui. Tačiau mes jau rašėme kaip ir kodėl nederėtų prisirišti prie turinio valdymo sistemos. Visgi kaip ir su telefonais, kompiuteriais ar kitais produktais/daiktais yra gamintojai ir yra tų gamintojų naudotojai, mylėtojai, fanai. Jeigu Jūs jau galvote ir ieškote kokią turinio valdymo sistemą rinktis el. parduotuvei šiame trumpame straipsnyje galima apžvelgti sistemos naudojimą, pliusus ir minusus.
PrestaShop
Šią turinio valdymo sistemą dažniausiai renkasi tie žmonės kurie nori viską pasidaryti patys. Tam yra didelė bazė modulių ir šablonų. Instaliavimas modulių gana paprastas iš admin valdymo skydo. Tad kiekvienas vartotojas gali atsisiųsti prestashop turinio valdymo sistemą, ją įsidiegti, įsidiegti modulius ir naudotis ja. Turinio valdymo sistema yra šiek tiek paini, daug funkcionalumo, daug informacijos ir kai kuri informacija nėra reikalinga. Kaip ir funkcijos. Įsirašę šią sistemą Jūs gaunate didelį šūsnį funkcijų kurių turbūt pusę nenaudosite, bet jos “suksis” Jūsų svetainėje kaskart užėjus į svetainę ar į admin valdymą.
Jeigu tvarkingai ir kaskartą pastebėjus atnaujinimus atnaujinsite sistemą, jos modulius ir galbūt sugebėsite kelti php versiją savo serveryje, tuomet ši sistema turi pliusą jog ja galima gana dažnai mygtuko paspaudimu atnaujinti. Tiesa dažnu atvėju vartotojai bijo atnaujinti, nes yra gana nemaža tikimybė jog tarkime atsinaujinus sistemai neveiks tam tikri moduliai, nes tiesiog dar neatėjąs atnaujinimas. Arba yra atnaujinimas tačiau reikia kelti php versiją serveryje dėl vieno ar kito modulio o pati sistema jo nepalaiko ar nepalaiko kiti moduliai. Tokiu atvėju susiduriama su problemomis dėl tam tikro modulio atnaujinimo. Tad kartu pliusas ir kartu minusas viename.
Tad reziume sistema gana didelė, turinti modulių/temų bazę. Taip pat turinti gana didelį forumą. galbūt tinkanti didesniems projektams, tačiau didesniems projektams siūlytume ne patiems darytis svetainę o samdyti profesionalus kurie būtent dirbtų su prestashop sistema. Nes jeigu darys tie kurie su šia sistema nedirba, arba dirba labai mažai tai jie padarys lygiai tiek pat kiek Jūs patys galite, instaliuos modulius ir paliks Jums svetainę. Profesionalai dažniausiai svetainę optimizuoja, žino jos trūkumus ir juos sutvarko, patys programuoja modulius ir temas tam jog svetainė veiktų be nesklandumų.
OpenCart
Vis dažniau Lietuvoje sutinkame vartotojų kurie naudojasi šia sistema. Tačiau naudojasi gana panašiai kaip naudotusi Prestashop vartotojai. Kaip ir minėtoji sistema taip ir opencart turi gana didelę tiek dizainų tiek modulių bazę. Gana nesunkiai galima įsirašyti modulius. Naujausias opencart v4 jau geba atsinaujinti irgi vieno mygtuko paspaudimu. Bet, ši sistema yra gana lengva, ji neateina su krūva funkcionalumo kurio Jums nereikia. Taip pat administravimo aplinka gana lengva, patogi ir maloni akiai. Su šia sistema gali dirbti tiek dideli projektai, tiek maži. Kadangi sistema neprigūsta funkcionalumo, ją prisitaikyti prie Jūsų poreikių yra gana lengva. Tiesa jog geriausią jos versiją galėsite išspausti kaip ir prestashop atvėju su programuotojais. Tačiau, net ir įsirašę patys šią sistemą, Jūs galėsite įsirašyti modulius iš modulių gausos ir naudotis visomis galimybėmis kurias suteikia tiek sistema tiek Jums reikalingi moduliai.
Opencart sistema irgi turi gana didelį forumą kur iškilus bėdai gana greitai surasite sprendimą, žinoma jeigu svetainę kuriatės patys. Taip pat Opencart sistema nesiūlo atnaujinimų moduliams ar pačiai sistemai (sistemą nuo v4 galima atnaujinti). Tad tokiu atvėju Jūsų turinio valdymo sistema veiks gana ilgą laiką be trigdžių. Taip atrodo tai kaip minusas jog negalima atsinaujinti tiek sistemos tiek modulių per vieną mygtuką, tačiau tai kartu ir pliusas, nes “netyčia” (o galbūt tyčia :)) nuspaudus mygtuką reikės praleisti valandas bandant sutvarkyti galimas klaidas arba išviso atstatyti svetainę į vakar dienos ar savaitės senumo kopiją iš serverio atsarginių kopijų. Taip pat kaip ir telefonai/kompiuteriai ar kiti dalykai sensta ir reikia atsinaujinimo/naujo modelio. Taip pat Opencart žengia tokia linkme jog svetainę naudosite tol kol neatsibos išvaizda, sprendimai ar tiesiog norėsite atsinaujinti. Tokiu atvėju yra kuriama nauja svetainė (5-10 metų laikotarpyje) su esamais norais, esamom galimybėm, naujovėm ir atnaujinimais. Atnaujinti seną svetainę su savais trūkumais ir bandyti užglaistyti atėjusias klaidas ar verta? Ar sutaupyste pinigų? O laiko ?
Reziume:
Opencart turinio valdymo sistema tinka tiek mažiems tiek dideliems projektams. Ja gali naudotis tiek profesionalai tiek pradentatieji. Turi savo modulių ir šablonų bazę, forumą. Taip pat yra gana lengvai prižiūrima ir valdoma.
----
Apibendrinant abi turinio valdymo sistemos yra GEROS savais pliusais ir minusais. Jeigu Jums svetainę programuoja profesionalai iš esmės Jums neturėtų būti didelio skirtumo su kuria turinio valdymo sistema Jums padarys elektroninę parduotuvę. Kodėl? Todėl, kad profesionalai padarys geriausia ką galima padaryti iš tos turinio valdymo sistemos kaip minėjau trūkumus seniausiai žinodami juos jau būna sutvarke. Jums beliks tik naudotis pačia sistema kaip administratoriui.
Na o visgi jeigu patys nusprendėte susikurti elektroninę parduotuvę, sekmės ir linkime kantrybės, gero starto!
Kiti straipsniai
2024 Gegužės 27
Opencart OCMOD/VQMOD, kas tai ir kam to reikia?
2024 Vasario 13
Mums jau vieneri!
2023 Gruodžio 24
WordPress svetainė - lėtai veikia. Blogi sprendimai.
2023 Gruodžio 22
Svetainių kūrimas - skirtingos kainos, kodėl ?