2018 Balandžio 13

Turite tinklalapį? štai keletas dalykų kurie nepatinka vartotojams

Turite tinklalapį? štai keletas dalykų kurie nepatinka vartotojams

Turintiems tinklalapius šiame straipsnyje aprašysiu keletą dalykų kurie visiškai nepatinka Jūsų svetainės vartotojams. Tačiau Jūsų valia rinktis ką iš šių dalykų pakeisti, o ką palikti.

1) Laabai ilgas krovimo laikas

Jau rašiau prieš tai apie responsive dizaino įpatumus ir kodėl tai svarbu. Tai vienas iš svarbiausių punktų kodėl prarandate daug klientų jeigu Jūsų svetainė krauna ilgai. Pagal kissmetrics statistikas apie 47% vartotojų tikisi jog tinklalapis užsikraus per maždaug 1-2s. apie 40% vartotojų išjungia svetainė jeigu ji kraunasi ilgiau negu 3 sekundes. Tad šioje vietoje tikrai reikėtų suskubti pasitikrinti svetainę ir pasižiūrėti ar tikrai ji kraunasi pakankamai greitai.

2) Tinklapis neoptimizuotas mobiliems įrenginiams

Vėl gi rašytam straipsnyje apie responsive dizainą jau rašiau jog dabar didžiąją dalį vartotojai praleidžia tinklalapiuose su mob. įrenginiais. Tad jeigu Jūsų svetainė neoptimizuota vargu ar išlaikysite vartotoją savo tinklalapyje. Tai kalbama ne tik apie el.parduotuves, bet apskritai apie visas svetaines. Taip pat neoptimizuotos svetainės mob.įrenginiams praranda pozicijas google paieškos sistemose.

3) Popup'ai arba iššokantys langai

.

Vis dar dauguma tinklalpių naudoja iššokančius langus, tik užeini į svetainę pasiskaityti straipsnio, BAM iššoka kažkoks langas siūlo tau įvesti el.paštą ar apsilankyt kažkokioje svetainėje. Tai iškarto atbaido vartotojus ir jie dažnai išeina nebuvę net poros sekundžių Jūsų tinklalapyjje. Tai yra blogai nes didinamas Jūsų svetainės Bounce Rate (atmetimo rodiklis) kai vartotojas užeina ir nespėjęs nieko padaryt iškarto išeina. Tai yra blogai tiek google pozicijų atžvilgiu tiek patiems Jums jeigu norite kad klientai skaitytu Jūsų turinį ar pirktų prekes. Atskira tema yra exit popup'ai kai vartotojas nori išeiti iš svetainės bet Jūs jam dar spėjat išmesti kažkokį pasiūlymą tarkime 10proc nuolaida (dažnas popupas). Jie iš esmės gal ir gerai, bet svarbu nepersistengti su popup'ais, o geriausia išvis jų nerodyti.

4) Autoplay arba grojanti muzika svetainėje

Sedi sau ramiai, skaitai straipsnius ir staiga užeini į tinklalapį kuriame automatiškai pasileidžia video nepaspaudus play mygtuko arba tiesiog tinklalapyje groja muzika. O jeigu dar sėdi su ausinėmis, ar klausaisi savo muzikos? Tai suerzina ir gali būti kad būtent dėlto vartotojai palieka Jūsų svetainę greičiau nei turėtų. Grojanti muzika ar pasileidžiantis video automatiškai su garsu nėra labai geri spredimai tinklalapiuose. Tiesą sakant nerekomenduočiau nei vieno iš Jų.

5) Kontaktine forma su užrašu "susisiekite" ir daugiau jokios informacijos

Dauguma svetainių šone, ar atsirai turi kontaktines formas kuriuose yra dažniausiai: susisiekite su mumis: vardas, emailas, žinutė ir viskas. Tai nėra labai blogai ar atbaidantis dalykas nuo tinklalapio išjungimo. Bet vartotojas nori žinoti kokiais klausimais gali susisiekti, ar jam bus atrašyta, kada tai bus padaryta? Kuo daugiau informacijos suteiksite vartotojui prie kontaktinės formos tuo sklandžiau viskas vyks. Įdėja prie kontaktinės formos palikti į DUK skilties nuorodą gal būt ji atsakys į jam rūpimą klausimą.

6) Nuostabusis apie mus puslapis

Dažna klaida ir visur brukamas pats pirmas puslapis tinklalapyje yra "apie mus" ir ten dažniausiai nieko gero nėra, ir vartotojai labai retai užeina į jį pasiskaityti. Visą informaciją kopijuojama iš rekvizitai.lt parašoma, kad įmonė gyvuoja jau dešimt metu ir užsiema kažkokia veikla ir tiek žinių. Vartotojas kuris ateina į Jūsų tinklalapį jau turbūt žino kuom Jus užsiemate. Todėl apie mus puslapyje galima būtų pateikti faktų apie Jūsų veiklos pasiekimus, apie įmonės darbuotojus, ir t.t.

7) Raktažodžių kratinys parašytas tekstų rašytojo

Dažniausia klaida visų kurie bando daryti SEO yra parašomas tekstas "į temą" ir jis nėra rašomas tos srities profesionalo. Pasisamdomas tekstų rašytojas kuris surenka informacija iš interneto (beja ji gali buti labai klaidinga) ir supyškina 300-700 žodžių kratinį su raktažodžiais tam jog būtų gerai google. Bet šioje vietoje didelė klaida yra ta, kad atėjas vartotojas nori susižinoti apie teikiamą paslaugą ar kažkokią kitą informaciją. Nori profesionalo nuomonės "komentaro", o ne google botams parašyto kratinio. SEO galima daryti ir rašant straipsnius vartotojams, o ne botams. Pasitikrinkite ar neturite informacijos kuri prasilenkia su realybę ar nerišlaus teksto.

8) Soc. tinklų integracija, share, like, comment

Jeigu rašote ar kuriate turinį žmonėms (dedat eshope prekes ar rašot straipsnius) o ne botams, visai neblogai būtų turėt visus share mygtukus soc.tinklams, nes vartotojai linkę pasidalinti geru turiniu su savo draugais. Jeigu rado gerą prekę už gerą kainą tikrai pasidalins su draugais. Arba perskaitė kokybišką straipsnį ir jiems visai patiko. Tad šioje vietoje padėsite ne tik lengviau vartotojui pasidalinti Jūsų informacija bet ir iš to išlošite, nes sulauksite daugiau peržiurų tinklalapyje. Dar neturi share mygtukų savo tinklalapyje? manyčiau jog reikia susidėt ir nelaukt rytojaus!

www.menoti.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje